Blog Content

Home – Blog Content

Emlak Yeterlilik Belgesi

Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi 

 

Emlakçılık yapabilmek için gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi  nereden alınabilir sorusunun yanıtı gelisimtest.com adresidir. Emlakçılık yapabilmek için gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmek için mutlaka Mesleki Yeterlilik Kurumunun yetkilendirmiş olduğu kurum ve kuruluşlara başvuru yapmanız gerekmektedir. Emlak ofisi olan kişiler mutlaka emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi almalıdır. Belgesi olmayan emlak görevlileri para cezası alırlar ve faaliyetleri sonlandırılır.

Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?


Emlak yetki belgesinin alınabilmesi için öncelikle emlak mesleki yeterlilik belgesi alınması şarttır. Sorumlu Emlak danışmanı mesleki yeterlilik belgesi alma işlemlerini MYK’nın yetki verdiği kurum ve kuruluşlara başvuru yaparak işlemleri başlatabilirsiniz. Ayrıca yine MYK tarafından yetki verilen Gelişim Test Belgelendirme kuruluşuna da online başvuru yapabilir, bu sayede kolay bir şekilde mesleki yeterlilik belgesi alabilirsiniz.


Emlak mesleki yeterlilik belgesi online başvuru
 yapabilmeniz için öncelikle, Gelişim Test Belgelendirme kuruluşuna ait olan web sitesine giriş yaparak, sitede bulunan online başvuru formunu doldurarak, başvurunuzu tamamlıyorsunuz. Sonrasında Gelişim Test Belgelendirme iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

 

Bütün bu işlemleri eksiksiz olarak yerine getirdiyseniz, başvuru işleminiz tamamlanmış demektir. Sonrasında bu konu hakkında yetkilendirmiş olduğumuz personelimiz sizlerle iletişim kurarak, emlakçılık sınavı için gereken tüm bilgileri sizlere bildiriyor. Emlak mesleki yeterlilik belgesi almak için gireceğiniz sınavın nerede ve ne zaman yapılacağına dair tüm bilgileri personelimiz size aktaracaktır.

Bilgi ve başvuru için: 0533 298 83 78

Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınav Bilgileri


Emlak mesleki yeterlilik belgesi sınavlarının iki kategorisi bulunmaktadır. Öncelikle geçilmesi gereken ilk sınav 4 seçenekli test sınavı olmakta ve bu sınavı geçemeyen adaylar diğer sınava girme hakkını kaybetmektedir. Bir sonraki sınav ise uygulama sınavı olmakta ve içeriğinde mesleki bilgilere yönelik uygulama testleri bulunmaktadır. Teorik ve uygulama sınavlarını başarıyla geçen tüm adaylar emlak mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanırlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gelişim Test Eğitim Sertifikasyon Belgelendirme Gözetim Denetim Danışmanlık ve Ticaret Ltd. Şti. olarak, nesillerdir kazanılmış eğitim tecrübesini, uzmanlığını ve birikimini doğru kaynaklarla birleştirerek sektöründe kaliteli ve müşteri odaklı hizmet veren sektöründe öncü bir eğitim danışmanlığı kurumudur.

Gelişim Test Eğitim Sertifikasyon Belgelendirme Gözetim Denetim Danışmanlık Ticaret Ltd. Şti. – Copyright © 2022 – Tüm Hakları Saklıdır.

Gelişim Test